Artyści

 

AGATA AMBROZIŃSKA - RACHUTA
Ukończyła Łódzką Szkołę Baletową. W roku 1993 rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca, następnie tańczyła w balecie Teatru Wielkiego w Poznaniu i Teatrze DNA w Szczecinie. Od roku 2001 ponownie w Polskim Teatrze Tańca. Obecnie jest jego solistką i pedagogiem.

 

HALINA CHMIELARZ
W 1992 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi , Wydział Aktorski (rok śp.Jana Machulskiego). W swojej pracy łączy klasyczne, tradycyjne wykształcenie aktorskie z umiejętnościami kształtowanymi na drodze nieustannej, własnej ścieżki edukacji, podczas staży i warsztatów w wielu najnowocześniejszych teatrach eksperymentalnych i autorskich.

 

MACIEJ KUŹMIŃSKI
Jest artystą tańca młodego pokolenia działającym w kraju oraz za granicą od 2007 roku. Występował między innymi dla twórców takich jak Nigel Charnock (Anglia), Liz King i Rose Breuss (Austria), jako solista dla Polskiego Teatru Tańca w "Minus 2" Ohada Naharina (Izrael) czy w "Alexanderplatz" Pauliny Wycichowskiej.

  ANNA SĄSIADEK
Od 7 roku życia zaczęła trenować gimnastykę artystyczną. Naukę w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku rozpoczęła w 1990 roku. Rok później na VII Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku zdobyła II miejsce. W następnych latach zdobyła I miejsce i Grand Prix. W 1991 roku była uczestniczką Międzynarodowego Konkursu Baletowego Prix de Lausanne.
  KATARZYNA SITARZ
tancerka, performerka, choreografka, instruktorka. Nieustannie poszukujedoświadczeń fizyczno­wokalnych. Urodzona w Szczecinie, w 1985 r., gdzie od wczesnych lat rozpoczęła edukację muzyczną oraz taneczną i artystyczną w Państwowym Ognisku Baletowym. Równie wcześnie związała się z zespołem Opery na Zamku, biorąc czynny udział w poszczególnych projektach z repertuaru, w latach 1995 ­- 2002
  RAFAŁ URBACKI
Choreograf, reżyser, performer, ur. w 1984 r. na Górnym Śląsku. Dzieciństwo spędził w Gliwicach. Studiował reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Edukację ruchową rozpoczął w 2005 r. jako tancerz na wózku w Teatrze Tańca „Kierunek” w Bytomiu.
AGNIESZKA BRESLER
Ukończyła studia aktorskie MA Acting na Manchester Metropolitan University w Anglii, prowadzone we współpracy z wrocławskim Teatrem Pieśń Kozła, oraz kierunek Physical Theatre Practice w Adam Smith College w Szkocji. Współpracowała jako aktorka z teatrami w Szkocji, Polsce i we Włoszech.
PIOTR ANTEK KURJATA
W 2012r ukończył studia MA Acting Manchester Metropolitan University i Teatru Pieśń Kozła, a w 2009 roku studia na kierunku Diploma in Physical Theatre Practice w Adam Smith College w Szkocji. Piotr współpracuje z Martą Górnicką, założycielką i reżyserką Chóru Kobiet. Pracował również z Moon Fool company (Anglia), Derevo i Akhe (Rosja) Współzałożyciel Polsko-Szkockiego Teatru Gappad w Glasgow.
ANNA KRYSIAK
Tancerka i pedagożka tańca, absolwentka poznańskiej szkoły baletowej. Wśród jej zagranicznych nauczycieli byli m.in. Timothy Lamford i Charles Malik. Laureatka nagrody Karola Szymanowskiego za „niezwykłe dokonania artystyczne” (2000). Tancerka Śląskiego Teatru Tańca od początku istnienia zespołu (rok 1992) do roku 2004.
ARKADIUSZ BUSZKO
Urodził się w 1966 roku. W 1990 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie filia we Wrocławiu. Podczas studiów otrzymał propozycję pracy w słynnej wrocławskiej Pantomimie Tomaszewskiego. W tym samym roku związał się z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.
BARBARA CIACH 
Performerka, reżyserka, aktorka, animatorka kultury. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Absolwentka Southbaltic Academy of Independent Theatre dla niezależnych reżyserów, dramaturgów i tancerzy. Producentka performansu Heinza Cibulki “Digital-Kompost” podczas Festiwalu Inwazja Barbarzyńców.
BARBARA PRĄDZYŃSKA
Absolwentka Filologii Polskiej i Teatrologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1995 aktorka TEATRU BIURO PODRÓŻY – współtworząca spektakle grane na festiwalach całego świata. Stażystka DEREVO - LABORATORIUM i projektów SOW Teatru DEREVO. Współpracująca z licznymi grupami i artystami w Polsce, Europie i Ameryce Łacińskiej.
DOROTA ABBE
Jest z wykształcenia aktorką i romanistką. W 2000 roku ukończyła wydział aktorski na PWSFTviT w Łodzi. Przez 11 lat związana była z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Grała tam u takich reżyserów jak Piotr Cieplak, Krystyna Meissner, Piotr Kruszczyński, Gabriel Gietzky, Marta Stebnicka, Yael Ronnen, Łukasz Czuj, Rimas Tuminas, Redbad Klynstra. Nazywana przez krytyków najciekawszą aktorką młodego pokolenia.
GAJA KAROLCZAK
Absolwentka Historii Sztuki UAM i Master in the Science of Performative Creativity (UAM & University of Malta).
IRENA LIPIŃSKA
Tancerka, performerka, choreografka i fotografka. Wieloletni warsztat taneczny zdobywała u wielu wybitnych tancerzy i choreografów tańca współczesnego (m.in. Meg Stuart, Chris Harring, Jonathan Burrows, David Zambrano, Keith Hennessy, Ann Van den Broeck) i butō (m.in. Daisuke Yoshimoto, Yoshito Ohno, Ko Murobushi, Mitsuyo Uesugi i Nakajima Natsu.).
IWONA PASIŃSKA
Teatrolog, doktor nauk humanistycznych, choreograf; absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. F.Parnella oraz Uniwersytetu A.Mickiewicza w Poznaniu (Katedra Dramatu, Teatru i Widowisk). Jako wykładowca stale współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Choreoterapii. Przez ponad 15 lat związana była z Polskim Teatrem Tańca, gdzie zajmowała stanowisko I solistki.
ŁUKASZ ZALESKI
Ukończył filologię polską na UMK w Toruniu i reżyserię w krakowskiej PWST. Pełnił funkcję asystenta i dramaturga przy spektaklach Lies Pauwels (Caritas. Dwie minuty ciszy w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu) i Macieja Podstawnego (Gwałtu, co się dzieje i Przełamując fale w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Ocalenie w Teatrze Polskim w Poznaniu, Dekalog.
MAGDALENA PLANETA
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Od tegoż samego roku aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Jej aktywność artystyczna sięga korzeniami przedsięwzięć z ducha teatrów offowych. Od 1997 roku nieprzerwanie współpracuje, jako aktorka, reżyser i instruktor teatralny, z Ośrodkiem i Teatrem „Stacja Szamocin” mieszczącym się na opuszczonym dworcu kolejowym w Szamocinie.
MARTA ROMASZKAN
Zajmuje się ruchem/choreografią, uczestniczy w projektach interdyscyplinarnych, prowadzi warsztaty dla dorosłych i dzieci. Ukończyła kierunek Filozofia - Komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odkrywanie ruchu rozpoczęła od wschodnich sztuk walki - Tai Chi i japońskiego Aiki. Uczyła się w Chinach a następnie w Poznaniu. Obecnie studiuje u mistrza Teatru Noh i Aiki, Masato Matsuury (Ecole SAYU, Bruksela).
MONIKA TOMCZYK
Pedagog specjalny-terapeuta SI, instruktor Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała oraz Eksperymentalnego Teatru Tańca (program EXTATHE dr Detlefa Kapperta), instruktor Edukacji Somatycznej The Body/ Think Process (BTP) Alana Caig Wilsona, instruktor Tańca terapeutycznego w procesie certyfikacji (Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii-Polski Teatr Tanca). Absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu, absolwentka Letniej Szkoły Dramy z Johnem Somersem, aktorka Teatru Logos w Łodzi.
PATRYK LICHOTA
Muzyk, kompozytor, improwizator, producent radiowy. Absolwent Kulturoznawstwa, Muzykologii UAM w Poznaniu. Doktorant na wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, wykładowca na kierunku Media Interaktywne i Widowiska, członek HAT Center. Dyrektor festiwalu muzyki improwizowanej FRIV Festival. Gra na saksofonie, thereminie, zitherze, gitarze basowej i laptopie. Lider formacji audiowizualnej KakofoNikt oraz współtwórca wielu projektów muzycznych i audiowizualnych.
PAULINA WYCICHOWSKA
Polska tancerka, solistka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, pedagog tańca i choreograf, córka Ewy Wycichowskiej. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu (1995) i London Contemporary Dance School (1998), gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym.
PIOTR BAJZEL PIASECKI
Niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy, przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce. Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty.
SYLWESTER RÓŻYCKI
Absolwent dwóch wyższych uczelni wrocławskich: Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego (wydział wokalno-aktorski 2000-2005) i Papieskiego Fakultetu Teologicznego (wydział filozoficzno-teologiczny 1993-1998). Na obydwu uczelniach uzyskał również specjalizację pedagogiczną.
ZOFIA DOWJAT
Prezes Fundacji Jutropera od 2009 roku. Producent teatralny, instruktor, realizator spektakli operowych i dramatycznych. Jako dziecko przez 8 lat uczęszczała do Ogniska Teatralnego Państwa Machulskich w Warszawie. Pracowała w teatrach w Chinach, w Irkucku, współpracowała z The Wooster Group w Nowym Jorku. Ukończyła studia w Warszawskiej Akademii Teatralnej oraz na Uniwersytecie Warszawskim.
EWA WOŹNIAK
Aktorka, scenograf, animator kultury, wiceprezes Stowarzyszenia De-novo, organizator projektów międzynarodowych. Ukończyła LART STUDIO w Krakowie oraz Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Jest również absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych GARDZIENICE i Akademii Sztuki Performatywnej na Wydziale Scenografii Alternatywnej w Pradze.
DIEGO PILEGGI
Aktor, reżyser pochodzący z Włoch. Ukończył aktorską szkołę podyplomową w Manchester Metropolitan University oraz studia na wydziale Sztuk Perfomatywnych na Università degli Studi di Milano.
JOSHUA DOERKSEN
Aktor. Ukończył studia aktorskie w Vancouver, a następnie współpracował z Teatrem Pieśń Kozła oraz studiem Macieja Matejki. Prowadził międzynarodowe cykle warsztatowe.
MALWINA STĘPNIEWSKA
Licencjat Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i absolwentka Podyplomowego Studium Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Obecnie uczy się Tańca o charakterze Terapeutycznym w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. W wolnych chwilach zajmuje się florystyką. Sama o sobie mówi: - Stałością jest dla mnie powrót do ruchu, tańca który sprawia, że jestem, czuje i żyje. Chęć bycia z innymi w ruchu i uczenie się od siebie nawzajem jest nieustającą drogą - stąd inspiracja do spotkań w ruchu.
ANU CZERWIŃSKI
MAŁGORZATĘ WALAS ANTONIELLO

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2014. Copyright 5 Zmysłów - EKSPRESJA    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive